Licznik:

Dzisiaj: 3908

Razem: 2376707

SPORTOWCY Z GMINY ZAGÓRZ WYSTARTOWALI W BIEGU PIASTÓW

42. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego w ciągu całego tygodnia od 25 lutego do 4 marca zgromadził ponad 6 tys. biegaczy narciarskich z ponad 30 krajów. Próbowali swoich sił na różnych dystansach: Nocna 10, 15 km CT, Rodzinna 10, 7 km CT, 12 km CT, 30 km FT, 25 km CT i na królewskim dystansie 50 km CT. Wszystkie zawody rozegrane zostały we wspaniałych warunkach na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.
Po raz kolejny na Biegu Piastów pojawili się biegacze narciarscy reprezentujący ZKN „SOKÓŁ” Zagórz w osobach Tomasza Czech i Kazimierza Grządziel. Tomasz przez kolegów nazwany „samurajem” po raz trzeci z rzędu wystartował na królewskim dystansie 50 km (bieg ukończyło 1461 zawodników) i znów złamał czas 4 godzin, pokonując niełatwą trasę w czasie 3:53:35 (poprawa o 2 min.) zajmując 505 miejsce, a na następny dzień wystartował jeszcze w biegu na 25 km (bieg ukończyło 1393 zawodników), gdzie również odnotował dobry wynik 1:42:55 (poprawa o 7 min.) kończąc na 205 miejscu w klasyfikacji OPEN. Zadowolony z biegu był również Kazimierz, który po raz drugi startował na dystansie 50 km i także złamał granicę 4 godz. uzyskując czas 3:58:50 (poprawa o 30 min.) i zajął dobre 554 miejsce wśród startujących.
Rywalizację na 50 km wygrał Jiri Rocarek (Vltava Fund Craft Team) (2:16:41) po pasjonującym finiszu z Janem Antolcem (2:16:41)
Zwycięzcami Biegu Piastów byli wszyscy, którzy go ukończyli niezależnie od zajętego miejsca w końcowej klasyfikacji. Start każdego zawodnika był osobną, fascynującą historią. Jeden zamarzał i odliczał kilometry do mety, inny przeżył kryzysy, ale wytrzymał do końca. Na mecie, pomimo mrozu, większość była bardzo szczęśliwa.

Bieg Piastów na 50 km jest zaliczany do światowej ligi narciarskich biegów długodystanowych Worldloppet Ski Federation.