Licznik:

Dzisiaj: 339

Razem: 981003

Koncert "Bieszczady bez granic" - fotorelacja

KONCERT

„Delegacja Muzyczna – Zagórz”

W ubiegłą niedzielę 5 lutego 2017 r. o godz. 18:00 w Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu, odbył się w ramach XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic" wyjątkowy koncert muzyki poważnej.

Rozpoczął go recital organowy w wykonaniu mgr Łukasza Kota, podczas którego usłyszeliśmy utwory: Johanna Pachelbela, Jana Sebastiana Bacha, Gordona Younga i Arvo Pä(e)rta.

GALERIA ZDJĘĆ

Łukasz Kot - urodzony w 1988 r. w Rzeszowie, w roku 2011 ukończył studia z muzyki kościelnej w krakowskiej Akademii Muzycznej i Uniwersytecie Papieskim JP II w klasie organów prof. Krzysztofa Latały. Dalsze studia kontynuował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie - kierunek muzykologia, oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie organów prof. Piotra Rojka. Swoje umiejętności doskonalił również na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Lorenzo Ghielmi, Oliviera Latry, Joachima Grubicha. W latach 2011/2012 był stypendystą programu ,,Agrafka Agory" Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury. Na swoim koncie ma liczne koncerty i występy artystyczne w kraju i za granicą. Gościnnie koncertował z zespołami "Soul", "Con Amore" oraz z chórami mieszanymi Psalmodia", "Echo". Wiedzę i cenne umiejętności nabyte podczas studiów wykorzystuje w praktyce, nauczając gry na organach oraz przedmiotów muzykologicznych w podkarpackich szkołach muzycznych. Od 2011 roku pełni funkcję organisty i animatora życia muzycznego w sanockich kościołach, organizuje liczne koncerty i kursy mistrzowskie z udziałem wybitnych organistów z kraju i ze świata. Od 2012 roku prężnie prowadzi działalność pedagogiczną.

 

W drugiej części koncertu prowadzonego przez Klarę Ostrowską wystąpili młodzi pianiści Delegacji Muzycznej Forum w wykonaniu których usłyszeliśmy:

  • · A. Parhomenko - F.Chopin Etuda op.10/5
  • · T. Shashlowa - F.Chopin - Walc h-moll
  • · Y. Netsko - A.Kos-Anatolskij - Fantazja
  • · S. Shwets - M.Moszkowski – Taniec hiszpański
  • S. Shokhina - S.Rachmaninow - Elegia op. 3
  • · A. Kidora - R.Shumann - Arabeska
  • · Danylov Y. - A.Skriabin - Etiuda fis-moll

 

Organizatorzy dziękują Proboszczowi ks. Józefowi Kasiakowi za udostępnienie świątyni,

organów oraz wszelką pomoc przy realizacji koncertu.