Licznik:

Dzisiaj: 1212

Razem: 998621

Fotogaleria 2014 r. 

XVI Rajd Pojazdów Zabytkowych i Militarnych Zagórz – Zakucie’ 2014

W dniach 8-10 sierpnia 2014 r. na terenie OSiR „Zakucie” w Zagórzu – stanowiącym bazę, odbył się XVI Rajd Pojazdów Zabytkowych i Militarnych. Organizatorem tradycyjnie był Bieszczadzki Klub Pojazdów Zabytkowych „WETERAN” w Zagórzu. Trasa tegorocznego Rajdu  (Zagórz - Międzylaborce – Zagórz)  była niezwykle urozmaicona.  Wyjątkowa atrakcję stanowił przejazd  do Międzylaborzec (Słowacja) przez teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego – Rezerwat Duszatyn. Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem  uroku tego miejsca, jak również bazy Rajdu i trasy oraz doznań  jakie niesie bezpośredni kontakt z bieszczadzką przyrodą.

Wyjątkowo w tym roku dopisała frekwencja. W Rajdzie uczestniczyło 36 pojazdów zabytkowych i ponad 50 motocykli. Gościliśmy dwójkę uczestników którzy przyjechali do Zagórza aż z Gdańska. Ogólny zachwyt wzbudzał wiek i stan techniczny biorących udział w Rajdzie pojazdów - najstarszym był DKF z 1931 roku z Krosna.

Organizatorzy pragną podziękować za wszelką pomoc przy organizacji imprezy, a w szczególności Burmistrzowi Miasta i Gminy Zagórz, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Zagórzu oraz wszystkim sponsorom, wolontariuszom i sympatykom.

 

                                                                      Do zobaczenia za rok!

 

                                                                         Adam Stawarczyk i Tadeusz Pająk